Mše v hospicové kapli – památka Panny Marie Bolestné

Hospicová kaple je zasvěcena Panně Marii Bolestné a stalo se již tradicí, že se v ní slouží mše svatá za hospic právě v den tohoto liturgického svátku. Mši svatou sloužil tentokrát P. Jan Paseka, během které připomenul význam přízviska „Bolestná“. Byla to bolest Panny Marie, když hleděla na svého syna, kterého bičovali a následně umučili na kříži. I my – každý z nás – má své vlastní kříže v životě, větší či menší. Kříže mají i naši blízcí. Křížem našich pacientů je jejich nemoc a neměli bychom od nich ustupovat, stejně jako neustoupila od kříže svého syna Panna Maria.