Kurz pro dobrovolníky v pastorační péči o nemocné

Biskupství královéhradecké otevírá kurz pro dobrovolníky v pastorační péči o nemocné.

Dobrovolník nabízí nemocným lidský zájem vyjádřený osobní návštěvou a přítomností – zpravidla formou rozhovoru, nasloucháním i mlčenlivou přítomností u lůžka, modlitbou, četbou z Bible, zprostředkováním účasti na nemocničních bohoslužbách. Zprostředkovává kontakt s duchovními všech církví a náboženství registrovaných v České republice. Dobrovolník je ochoten všem bez rozdílu věnovat svůj čas, sdílet jejich radosti, ale i starosti, strach, bolest, osamocení, úzkost… Respektuje svobodu nemocného službu přijmout, ale i odmítnout.

Délka kurzu: únor – květen 2018 (7 sobot)

Místo setkání: Domácí hospic Duha, Hořice.

Součástí vyplněné přihlášky je doporučení duchovního správce! Termín uzávěrky přihlášek je 25. 10. 2017.

Na závěr kurzu získává dobrovolník osvědčení o absolvování a pověření ke službě.

za organizační tým

MUDr. Bc. Michal Hrnčiarik