Koncert Ratibora a Vesny v Červeném Kostelci

Dne 29.3.2009 zavítaly naše pěvecké sbory Ratibor a Vesna do Červeného Kostelce. Pořádaly zde benefiční koncert pro hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

Koncert proběhl v zaplněném  kostele Církve Československé husitské s výtečnou akustikou. Zazněly nejen árie z oper G. Verdiho, B. Smetany, G. F. Händela  a dalších, ale i lidové pěvy z Novopacka a Jičínska. V závěru obecenstvo dlouze aplaudovalo celému sboru.

Výtěžek ze vstupného putuje do Hospicu Anežky České.

Následovala prohlídka velikonoční výstavy, kde si většina sboru zakoupila velikonoční drobnost na památku, a neformální setkání sboru s pracovníky hospice při dobré kávě a výborných zákuscích / opisovaly se recepty /.

Poté MUDr. Marie Svatošová ukázala sboru prostředí hospice, kde většina přítomných byla poprvé v životě. Odpověděla na všechny položené otázky s vrozenou lehkostí a nadhledem.

img_8459img_8491img_8469

Další fotografie najdete zde : http://www.hospic-horice.cz/foto/koncert%20Kostelec/index.html