Komentář k přednášce v Ústavu klinické hematologie a krevní tansfuze

Vážení přátelé,

s velkou radostí a vděkem za Vaši službu, kterou poskytujete v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze těžce nemocným pacientům, jsem se zúčastnila jako přednášející konference, která byla pořádána dne 10.6. 2015.

Váš zájem o paliativní přístup a jeho realizace v praxi, mne naplnil velkou nadějí. Ne vždy se setkávám s takovým pochopením a zájmem o hospicovou problematiku. Služba těžce nemocným a umírajícím lidem, nás určitým způsobem vnitřně formuje a přináší snahu být ještě více pro druhé.

Není vždy možné v nemocnici, zvlášť na akutním lůžku, zajistit principy hospicové péče. Důležitým předpokladem je ale zdravé a naslouchající pracovní prostředí, kde dokážeme přes všechny rozdíly vytvářet jednotu. Společenství takto orientovaných pracovníků ve zdravotnictví, nese naději tam, kde život končí.

Jana Sieberová