Podporují nás

Kdo může vytvořit podmínky pro důstojný závěr lidského života?

    Možná to zní paradoxně, ale právě zdraví a ekonomicky činní lidé můžou pro vážně nemocné mnoho udělat. Svými rozhodnutími a praktickými činy totiž vytvářejí nebo nevytvářejí podmínky pro důstojný závěr lidského života svých spoluobčanů.

     V atmosféře tabuizace všeho, co souvisí se smrtí, nás nepřekvapuje odkolon od tohoto tématu, který nám ovšem brání osvojit si základní znalosti potřeb těžce nemocných lidí. Bez znalosti věci je pak konkrétní pomoc pouze iluzorním přáním těch, které nikdo neposlouchá.

     Ti, kteří očekávají svůj skon v limitovaném čase, a právě tak jejich rodinní příslušníci, zcela pochopitelně patrají po přiměřených formách pomoci. Příbuzným a přátelům chybí konkrétní návody a doporučení, jak zvládat nesnadnou situaci, protože i oni žili v přesvědšení, že se jich poslední věci člověka netýkají.

     I když za poslední roky došlo k celé řadě změn v této oblasti, všichni víme, že je potřeba zajistit trvale dotupnost hospicové péče každému těžce némocnému.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.