Jedním z mnoha cílů sdružení Duha…

Jedním z  mnoha cílů  Hospicového sdružení Duha je vytvoření prostoru pro posilování mezilidských vztahů. Ty jsou samozřejmě důležité pro doprovázení v těžkých životních situacích ale také při odpočinku a růstu ve chvílích radosti.

Za zdar rozvoje domácí hospicové péče bude obětována slavnostní a první mše svatá v Centru DHP dnes 27.5. v 18 hodin. Mši svatou bude celebrovat P. Jan Barborka.

Navazujeme v Hořicích na rok 1936. V době druhé světové války a v době totalitní moci bylo nemožné v církevní službě pokračovat.  Oltář z nemocniční kaple byl ukryt ve skladu brambor a v roce 1952 se tajně převážel do kostela sv. Gotharda kde je dodnes. Především levicovým politikům se podařilo vytvořit v Hořicích ale i v celé naší zemi obraz, že víru nepotřebujeme. Církevní subjekty byly zdevastovány, tak jako myšlení většiny lidí. Nemocniční kaple byla tehdy zastavěna částí nového oddělení.

Hospicové občanské sdružení Duha v současné době naplňuje své poslání těmito aktivitami: mobilní služba pro těžce nemocné, ochrana práv pacientů v terminálním stádiu, v budoucnu výstavba 2 rodinných pokojů s kaplí, která by byla přístupná nemocným, zaměstnancům a všem ostatním, kteří chtějí najít smysl svého života.