Podporují nás

Je to jako otevřít oči…

    Když jsem se do budování hospicové  služby v Hořicích pouštěla se svými spoluzakladately téměř před dvěma lety, měla jsem jasno v tom, že důvody jsou a je potřeba hledat cesty, jak je začít řešit! Víme  tak jako vy všichni ostatní, že tady na tomto světě budeme jednou postaveni před realitu konečnosti svého  života.

    Dnes máme v Hořicích Centrum DHP,  poskytujeme komlexní paliativní péči, máme půjčovnu vybavenou  základními zdravotnickými pomůckami. Je to především díky nebývalé solidaritě s těžce nemocnými, kterou jsme v Hořicích a nejenom v našem městě zaznamenali.  Splnili jsme požadavky našeho státu, které jsou naprosto přesně dané k provozování domácí hospicové služby.

     Jenom si tak opakovaně  říkáme, kolik lidí musí ještě zemřít, aby státní orgány, které rozhodují o důležitých věcech, například finančních, sami pochopili  realitu života, který odchází. Často mi říkáte vy, rodinní příslušníci, s kterými jsem trávila onen  jedinečný čas, že oni sami musí mít nejprve vlastní zážitek smrti svého blízkého,  že oni sami musí nejdříve otevřít své oči…

   Ano, je to tedy postupné otevírání očí ku pomoci těm  nejpotřebnějším  a nejzranitelnějším. Já sama bych si přála odejít doma mezi svými milými. Už 20 rodin mělo podobné přání jako já. S tím rozdílem, že oni svou pozemskou cestu již uzavřeli…  

                                                                      Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.