Podporují nás

Javory zaplnily Korunu

Javory zaplnily Korunu. Hořičáci se dovtípí, že Korunou je myšlen Kulturní dům Koruna. Avšak nemusí mít obavy, že jejich městské divadlo zarostlo neprostupnou zelení. Řeč je o hudební skupině Javory sourozenců Hany a Petra Ulrychových, kteří přijeli na benefiční koncert pro Domácí hospic Duha, o.p.s. Nutno říci, že pro celou kapelu to byla velmi dlouhá cesta tam i zpět, protože putovala až z Moravy. Jak se taková moravská hudební skupina dostane až k domácímu hospici v Čechách?

Posláním Domácího hospice Duha je nejenom domácí hospicovou péči poskytovat, ale také tuto myšlenku dále šířit na další místa, sbírat nové zkušenosti a přednášet o zkušenostech vlastních. Jedna z takových cest zavedla zakladatelku hospice Janu Sieberovou na Moravu, kde se setkala s paní Hanou Ulrychovou. Paní Hana byla velmi laskavá a nabídla uspořádat pro hospic benefiční koncert – bez nároku na honorář. A začaly přípravy…

Pořádání benefičního koncertu je samo o sobě malé dobrodružství, které si žádá vyřízení nezbytné byrokracie, zajištění prostor, dobrovolníků i dobrovolných nedobrovolníků, prodej lístků, potřeb pro kapelu a propagaci celé akce všude, kde je to jen možné. Dělali jsme to však rádi. Chtěli jsme totiž, aby koncert proběhl na začátku jara, kdy náš hospic oslavil výročí osmi let existence. Nebylo to sice kulaté výročí, ale i tak jsme cítili, že je potřeba udělat něco zvláštního. Uplynulý rok byl tak nějak zlomový. Byla založena pobočka ve Vrchlabí, čímž se zvýšila dostupnost služeb domácí hospicové péče pro onkologicky nemocné pacienty z cca padesáti dalších obcí. Současně stále roste počet klientů Centra domácí hospicové péče v Hořicích. Z těchto důvodů jsme museli upravit některé naše informační materiály a prezentace. Tím jsme si opět měli možnost připomenout počátky našeho hospice v Hořicích i všechno to, co se uskutečnilo v průběhu let. Viděli jsme opět fotografie našich pacientů, původních prostor, o jejichž renovaci pro hospic jsme teprve snili. Viděli jsme fotky našich prvních akcí a dobrovolníků. Viděli jsme také fotografie všech, kteří nám v průběhu let pomáhali.

Chtěli jsme, aby tento benefiční koncert Javorů byl připomínkou toho všeho a hlavně všech. Jsme vděční obyvatelům Hořic a vedení města, že naši službu už tolik let podporují. Děkujeme také hořickým firmám a podnikatelům, že zrod Duhy umožnili. A v neposlední řadě všem dobrovolníkům a dalším sponzorům, z nichž mnozí dorazili i na koncert. Místa v sále se nakonec zaplnila do posledního volného křesla, takže jsme museli další zájemce o vstupenky – bohužel – odmítat. Volná atmosféra, kterou vytvořili návštěvníci, udělala radost nám všem z Domácího hospice a jistě udělala radost i všem členům skupiny Javory. Dle potlesků soudíme, že byli spokojeni i sami návštěvníci.

Děkujeme Javorům za tento benefiční koncert, který přinesl další obohacení kulturního života ve městě a přispěl k šíření – nejenom – hospicové myšlenky, že život není o čekání na smrt, ale o nalézání jeho plnohodnotnosti.

 

Za Domácí hospic

 

Jakub Holman

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stolek s informačními materiály

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plastové lžičky vytažené z kávy. Někde udělali soudruzi z NDR chybu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

informační hospicový stůl

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nástroje a aparatury jsou již na místě

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sál se rychle plní návštěvníky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

úvodní slovo Jany Sieberové

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skupina Javory

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

je vyprodáno

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

prodej CD Javorů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

koncert pokračuje po krátké přestávce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mons. Pavel Rousek a Mons. Josef Kajnek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

závěrečné poděkování

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zasloužený potlesk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

přídavek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společná fotka Javorů se zdravotně postiženými

 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.