Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Hradecké setkání animátorů seniorů

Jana Sieberová bude zítra přednášet na 7. ročníku Celostátního setkání animátorů seniorů, jehož se účastní i kardinál Dominik Duka.

Program sedmého ročníku Celostátního setkání animátorů seniorů nabídne slavnostní bohoslužbu s kardinálem Dominikem Dukou a biskupem Josefem Kajnekem, přednášky s pastorálním teologem Michalem Kaplánkem, exercitátorem Janem Rybářem a zakladatelkou domácí hospicové péče v Hořicích Janou Sieberovou. Zahraničním hostem bude biblista a průvodce ve Svaté zemi Ján Majerník ze Slovenska. Akci zakončí benefiční koncert finalisty soutěže „Česko Slovensko má talent“ Pavla Helana.

„Celostátní setkání animátorů seniorů je určené lidem různých věkových kategorií z celé republiky, kteří se věnují nebo chtějí věnovat pastorační práci se seniory. Z programu bychom především rádi upozornili na bohoslužbu s kardinálem Dominikem Dukou a večerní benefiční koncert Pavla Helana. Tyto body budou moci navštívit i předem nepřihlášení zájemci,“ upozorňuje organizátorka Veronika Čepelková.

Podrobný program setkání:

24. října 2014
Nové Adalbertinum – chodba přízemí
7.45 – 8.45 – registrace

Kostel Nanebevzetí Panny Marie
8.00 – 8.45 – předprogram MoSeS – modlitba animátorů za seniory a službu
8.50 – zahájení – úvodní slovo biskup Mons. Josef Kajnek
9.00 – slavnostní bohoslužba – hlavní celebrant kardinál ThLic. Dominik Duka OP

Nové Adalbertinum – Velký sál
10.30 – 11.30 – P. doc. Michal Kaplánek Th.D.: „Činnost laiků v církvi“
11.30 – 11.45 – přestávka
11.45 – 12.45 – P. Jan Rybář SJ: „Pastorační styl papeže Františka“
12.45 – 14.00 – přestávka na oběd
14.00 – 15.00 – Mons. Dr. Ján Majerník (Slovensko): „Jak prohloubit ve stáří svůj vztah k Bohu“
15.00 – 15.15 – přestávka
15.15 – 16.15 – Jana Sieberová: „Nestačí jen dobře žít, nýbrž je důležité i správně zemřít“
16.20 – 16.30 – slosování o ceny

Nové Adalbertinum – Malý sál
16.40 – 18.00 – posezení u kávy, vinné osvěžení, sdílení

Nové Adalbertinum – Velký sál
od 18.30 – Pavel Helan, vlídný písničkář, finalista soutěže Česko Slovensko má talent – benefiční koncert pro širokou veřejnost (výtěžek bude věnován Domácí hospicové péči Oblastní charity Hradec Králové)

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.