Podporují nás

Hospicovému občanskému sdružení Duha byla udělena cena Makropulos za rok 2012

30. září proběhlo ve Státní opeře Praha benefiční představení opery Giacoma Pucciniho Turandot. Pod záštitou první dámy České republiky Livie Klauzové ho organizovalo sdružení Život 90 ve spolupráci s Národním divadlem.

Cenu Makropulos za rok 2012 osobně udělil ministr zdravotnictví Leoš Heger Hospicovému občanskému sdružení Duha se sídlem v Hořicích.

Tento projekt představuje v praxi velmi potřebný koncept tkz. „domácího hospice“, pomáhajícího rodinám, které převezmou péči o těžce nemocného v domácím prostředí. Umožňuje nemocnému zůstat v nejtěžších chvílích ve vlastním prostředí a mít blízkost a péči své rodiny při zachování kvalitní zdravotní péče.

Projekt Hospicového občanského sdružení Duha představuje komplexní centrum hospicové péče zahrnující i sociální poradnu a půjčovnu zdravotnických pomůcek. Takový projekt není totožný s „kamennými“ hospici a dosud u nás nebyl oceněn.

Cena s názvem Makropulos tak představuje poselství resortu, významně se podílejícího na prodloužení lidského života všem, kteří mohou přispět k jeho kvalitě. Osvědčené projekty z oblasti zdravotně sociální péče mohou díky ocenění získat potřebnou publicitu, která pak v praxi pomáhá bořit mýty a stereotypy v přístupu ke stáří.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.