Hospicové dny – promítání filmu Sedm písní pro dlouhý život

Vážení přátelé, v rámci našich Hospicových dnů vás srdečně zveme na promítání filmu Sedm písní pro dlouhý život, které se uskuteční 4. října, od 18 hodin. Vstupné ZDARMA! Délka filmu 83 min.

O filmu: Snímek představuje šest mužů a žen různého věku, kteří už nemají naději na vyléčení, přitom však netuší, zda je moderní medicína udrží při životě týdny, měsíce, nebo dokonce roky. Sedmou postavou filmu je sestra Mandy, která dokáže pacientům velmi pozorně naslouchat a zároveň je nakazit svým nadšením pro hudbu a zpěv tak, že jim přináší terapeutické účinky. Všichni se setkávají ve skotském hospici poskytujícím širokou škálu paliativní péče. Režisérka Amy Hardie natočila nesentimentální a přitom velmi citlivý dokument – muzikál, který ač pojednává o smutných věcech, vyvolá úsměv na tváři.

sedm-pisni