Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadační fond Atýsek Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Hospicová služba se šíří dál…

Věřte, že není dobré, aby člověk umíral sám. Právě v hodině smrti potřebujeme být spojeni s druhými lidmi. Služba těmto pacientům znamená setrvávat především v jejich blízkosti a být jim připomínkou, že jsou milováni. Cílem Domácího hospice Duha o.p.s. v Hořicích, je snaha vštípit této společnosti, že lidský život má smysl a může být plnohodnotně prožitý až do samotného závěru. Člověk 21. století nemusí umírat v bolestech za plentami nemocnic a ústavů, ale může odejít v důstojných podmínkách domácího prostředí uprostřed svých nejbližších. Nemusí přitom trpět fyzickým a ani psychickým strádáním a nemusí být ve své nemoci sám. Jsem vděčná, že paliativní péče se navzdory všem překážkám šíří dál.

Jana Sieberová

 

Z dopisu…

Vážená paní Sieberová,

moc rádi bychom se zúčastnili  Vaší přednášky, která se bude konat v Lomnici nad Popelkou. Vzhledem k velké vzdálenosti, která nás dělí  (jsme  registrováni  ve Zlínském kraji), se  nám nepodaří  být osobně přítomni.

Jsme tým nemocničních  všeobecných sester s mnohaletou praxí u lůžka nemocného. Působíme v různých oborech, ale jedno máme společné. Vidíme potřebu kvalitní ošetřovatelské péče  pro pacienty,  kteří jsou v  domácí péči. Byly bychom Vám moc vděčné za informace, které by nám pomohly v naší snaze, starat se o naše pacienty nejen v nemocnici, ale i dále, v jejich přirozeném prostředí. Oporou je nám paní doktorka-pneumolog, která se o hospicovou péči velmi zajímá. My všechny sledujeme Vaši krásnou práci  i celoživotní snahu paní doktorky Svatošové.

Za Palliare-Carpe Diem z.ú.  Ivana Knichalová

 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.