09. 05. 2013, 07:17

Hospici Duha byla udělena Pamětní medaile hejtmana Královéhradeckého kraje

Pamětní medaile hejtmana Královéhradeckého kraje byla udělena MUDr. Pavlu a Janě Sieberovým dne 8. května 2013 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Královéhradecký kraj ocenil Hospicové občanské sdružení Duha v Hořicích především za dlouhodobou snahu o zlepšování podmínek pacientů, kteří se nachází v konečné fázi života. Vyzdvihl to, že mobilní hospic Duha v Hořicích vyrostl na "zelené louce"  bez výrazných dotací. Stal se prvním zařízení tohoto druhu v kraji  a   ukazuje tak cestu dalším podobným zařízením nejen v kraji ale i v České republice. Mezi oceněnými byla i MUDr. Marie Svatošová, zakladatelka prvního českého lůžkového  hospice v Červeném Kostelci. Oceněno bylo celkem jedenáct osobností, které se zasloužily o rozvoj nebo vzornou propagaci Královéhradeckého kraje. Hejtmanskou medaili dostali lidé, kteří působí v oblasti veřejné správy, zdravotnictví, sociálních služeb či kultury. Ocenění předal hejtman Královéhradeckého kraje pan Lubomír Franc při slavnostním ceremoniálu, který proběhl na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Dále se zde shromáždili  členové Hasičského záchranného sboru, dobrovolní hasiči, členové české policie a zdravotnických záchranářů, profesionální hasiči složili služební slib. Pro Hospicové občanské sdružení Duha v Hořicích je to po loňské Ceně Makropulos udělené ministrem zdravotnictví MUDr. Leošem Hegerem další významné ocenění práce  členů celého týmu, kteří se podílejí na péči o umírající.