Podporují nás

Hořice – město kamenných srdcí …

                                    

     Jednou  jsem slyšela přirovnání –  Hořice – město kamenných srdcí….

Ještě donedávna bych s tímto přirovnáním naprosto souhlasila. Prvního pokroku s obyvateli kamenných srdcí  jsem zaznamenala s budováním hospice. 

    Je tu krize…  finanční, morální, je tu  úpadek ve společnosti,  nespokojenost, neklid.  A v této době budujete hospic ? Často takové otázky slyšíme… Nečekali jsme totiž  na vhodnou dobu  třeba až krize pomine, až budeme mít nutné  finanční zdroje. Cítili jsme však  potřebu této péče všude kolem nás … Cítili jsme, že selháváme jako společnost  v posledním okamžiku lidského života… 

    Prvního pokroku tání kamenných srdcí jsme si všimli když se rozšířil okruh solidarity s ostatními lidmi. Radost, že se u nás  konečně něco mění, láme, taje … v našem kamenném městě je veliká. Sice se neradují všichni, stále je dost takových, kteří nepřejí, pomlouvají a  snaží se tak oslabit naše řady. Ale ona ta  pomlouvačná kampaň v sobě dává tušit  něco jiného – spojení se proti zlu, které je  kolem nás. 

     Posláním hospice je pomoc pro umírajícího nemocného a jeho rodinu. Vedle tohoto poslání má hospic ještě jeden aspekt – formuje mysl a srdce dnešních mladých lidí. Právě od nich a našich seniorů se nám dostává velké pomoci.

     Budujeme v našem kamenném a krásném městě službu, ve které se snoubí ideály a velkorysost mladých lidí se zkušeností  zralého věku. Mládí a zralost se vzájemně podporují a vytvářejí nutnou sílu pro rozvoj budoucího lidského rozkvětu. 

      Děkuji všem mladým lidem za nadšení, kterým nás provázejí. Děkuji všem  přátelům za životní zkušenosti a rady. Máme zde tolik důvodů, abychom pokračovali v započatém díle a s důvěrou !  Hořice  jsou právem nazývány městem kamenné krásy, ale  dovolte mi malý  přídavek –  a  tajících srdcí… 

                                                                       Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.