Duhu navštívili z Domácího hospice sv. Kateřiny Sienské

1.2. 2018 vznikl na Hané Domácí hospic sv. Kateřiny Sienské. Je tomu pět let, co pocítila volání sloužit umírajícím lidem Veronika, dětská zdravotní sestra, pracující ve FN Olomouc. Pěl let sledovala Duhu a je to asi 2 roky, co Janu Sieberovou oslovila v Brně, na konferenci. Prošla nadšením, pochybnostmi, ale postupně docházela k poznání, že je to její cesta. Dva roky jí Jana doprovázela a společně hledala, zda hospicové povolání je určené pro ní. Byla to čestná cesta, která vyústila v její „ano“. Má v blízkosti P. F. Líznu, SJ, který vzniku hospice požehnal a dílo podporuje modlitbou i zcela konkrétní pomocí. V malé obci u Litovle, v Senici, začali z „ničeho“ budovat zdravotnické zařízení. V pátek přijeli do Duhy (byli u nás už vícekrát), ale tentokrát si neodváželi je radu a povzbuzení, ale také kompenzační pomůcky zapůjčené pro pacienty na Hané. Domácí hospicová péče se stále šíří dál, navzdory všem, kteří se jí snaží zastavit.