06. 12. 2017, 12:02

Duha v programu ČSOB pomáhá regionům - Zdravotní pomůcky pro umírající

Domácí hospicová péče není hrazena zdravotními pojišťovnami. Peníze na činnost získáváme pouze z darů, grantů nebo dotací. ČSOB se nás letos rozhodla podpořit v rámci programu „ČSOB pomáhá regionům“. V rámci něho získá Domácí hospic Duha finanční příspěvek ve výši od 25 000 - 50 000 Kč, pokud na svůj projekt vybere od veřejnosti částku alespoň 5 000 Kč. Výše příspěvku od ČSOB se bude odvíjet od výše vybrané částky. Naším projektem je nákup nových zdravotních a kompenzačních pomůcek, bez kterých by domácí hospicová péče nebyla možná. Tyto pomůcky pomáhají proti bolestem, proleženinám, dušnostem a dalším komplikacím spojených s nemocí.

Nedostatek pomůcek je nyní ještě umocněn rozšířením péče pro pacienty z oblasti Vrchlabska, prostřednictvím Kontaktního místa ve Vrchlabí, které jsme otevřeli v minulém roce. Onkologicky nemocným pacientům zapůjčujeme tyto pomůcky ZDARMA. Ostatním pak s měsíčním půjčovným.

Naším cílem je stále dostatečně vybavená půjčovna, aby pacienti nemuseli čekat na návrat již zapůjčené pomůcky. Náš projekt můžete podpořit zasláním příspěvku na účet 101 7777 101/0300, s uvedeným variabilním symbolem 20175806. Peníze na projekt je možné zasílat do půlnoci 6. 1. 2018.

Děkujeme za každý, sebemenší finanční dar! Pomáháte jím zlepšovat péči o umírající.

Odkaz na projekt a program ČSOB pomáhá regionům: Zdravotní pomůcky pro umírající