Podporují nás

Duha v pořadu Klíč

Na podzim probíhalo v Duze natáčení, které bylo nyní schváleno dramaturgií ČT. Zveme vás k jeho sledování na ČT 2, kde bude mít 13. 12. od 15:20 svou premiéru. Pořad Klíč bude následně možné shlédnout v archivu ČT na www.ceskatelevize.cz

ANOTACE na webu ČT:

V LDNce mi umírala babička. Bylo to hrozné. Tenkrát jsem nevěděla nic o doprovázení. Kéž by se to dalo vrátit… říká v úvodu pořadu průvodkyně a herečka Máša Málková. Spolu s kamarádkou a herečkou Pavlou Beretovou se rozhodnou hledat alternativu a tak se vypraví do světa hospiců. Kromě pacientů, rodinných příslušníků, lékařů potkáváme na naší cestě i dvě osobnosti hospicového hnutí v Čechách: MUDr. Marii Svatošovou a sestru Janu Sieberovou, aby nám pomohly rozkrýt smysl a cíle jevu zvaného doprovázení. Ikona hospicového světa MUDr. Marie Svatošová říká: Každý se bojí toho, co nezná. Účelem našeho projektu je ukázat, aby to už nebylo neznámé. Každý nemá odvahu překročit práh hospice – my to uděláme za něj. Je lepší seznámit se s tím dřív, než nás k tomu situace donutí. Jednoduše vědět o tom. Protože pak může být pozdě. Na 26 minut – to je čas vymezený našemu pořadu, se tak přeneseme do „časové tísně“. Tu pro nás formuloval publicista a spisovatel Aleš Palán: Člověk umírá bez ohledu na věk, umřít může i dítě. Jednoho dne se zkrátka dostaneme do časové tísně. Šachisté vědí, že je to rázem jiná hra. V normálním čase dokáží předvádět brilantní tahy, tíseň je srazí na kolena. Jde o to ale nezpanikařit, časovou tíseň využít a hrát stále tu svou partii. Navštívíme lůžkový i mobilní hospic, navážeme přímý kontakt s těmi, kteří prožívají tzv. terminální stadium. Jak vnímají svůj život v této mezní chvíli? Čím jsou tlačeni k chybným krokům, nebo naopak – proč dokáží dělat ty správné tahy?

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.