Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Duha navštívila den otevřených dveří Sociálních služeb města Jičína

Přijali jsme pozvání na den otevřených dveří Sociálních služeb města Jičína. Přestože péče o seniory a pečovatelská služba jsou něco zcela jiného, než hospicová péče, bereme tuto návštěvu jakou součást doplňující se mezioborové spolupráce. Vždyť i některé věci jsou zcela společné. Jednou z nich je individuální péče. Jsme přesvědčeni, že žádný druh péče, ať už pečujeme o nemocné tělo nebo o nemocnou duši, nemůže být realizován plošně. Každý pacient má svoji osobní historii. Svůj osobní příběh plný událostí, lidí a vztahů, problémů i radostných okamžiků. Stejný není ani průběh nemoci. Dva lidé, kteří mají stejnou diagnózu, ba dokonce stejný věk… budou svoji nemoc prožívat jinak a sama nemoc bude mít jiný průběh, který může být agresivní i zcela pozvolný, s většími či menšími vedlejšími následky.

Byli jsme proto rádi, že jsme mohli Sociální služby města Jičína navštívit. Vždyť pracujeme každý jinak na zcela stejné věci – službě druhým za pomoci nástrojů lidskosti.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.