Duha navštívila den otevřených dveří Sociálních služeb města Jičína

Přijali jsme pozvání na den otevřených dveří Sociálních služeb města Jičína. Přestože péče o seniory a pečovatelská služba jsou něco zcela jiného, než hospicová péče, bereme tuto návštěvu jakou součást doplňující se mezioborové spolupráce. Vždyť i některé věci jsou zcela společné. Jednou z nich je individuální péče. Jsme přesvědčeni, že žádný druh péče, ať už pečujeme o nemocné tělo nebo o nemocnou duši, nemůže být realizován plošně. Každý pacient má svoji osobní historii. Svůj osobní příběh plný událostí, lidí a vztahů, problémů i radostných okamžiků. Stejný není ani průběh nemoci. Dva lidé, kteří mají stejnou diagnózu, ba dokonce stejný věk… budou svoji nemoc prožívat jinak a sama nemoc bude mít jiný průběh, který může být agresivní i zcela pozvolný, s většími či menšími vedlejšími následky.

Byli jsme proto rádi, že jsme mohli Sociální služby města Jičína navštívit. Vždyť pracujeme každý jinak na zcela stejné věci – službě druhým za pomoci nástrojů lidskosti.