Podporují nás

Duha navštívila bosé karmelitky

Stav péče o umírající a život domácího hospice již před lety velmi zaujal Klášter sester bosých karmelitek – Karmelu sv. Josefa v Praze na Hradčanech. Sestry Duze několikrát přispěly finančním darem a pravidelně se modlí za celý hospic i za jeho pacienty.

Duha je se sestrami v pravidelném kontaktu a velmi si váží přátelství s nimi. Není náhodou, že právě v prostředí tohoto kláštera vzešla „z pera“ Jany Sieberové knížka „Hospic – příběh naplněné naděje“. Od prvního kontaktu s karmelitkami přitom už Duha i samotný klášter ušli kus cesty.

Stále více rušnější a nevyhovující místo na Hradčanech přimělo sestry učinit těžké rozhodnutí klášter opustit a nalézt místo pro nový domov. Ten se nakonec objevil v podobě starého zemědělského statku v obci Drasty. A tam se Duha rozhodla sestry navštívit…

Když přijedete do areálu zemědělského statku, na první pohled by vás rozhodně nenapadlo, že se jedná o budoucí klášter. Obří polorozpadlé budovy lemují hromady suti. Není to však místo bez života. Mezi dobrovolníky a dělníky pilně pracují i statečné sestry. Odstraňují sutiny, vozí stavební materiál, stěhují a budují nový nábytek. A výsledek jejich práce je vidět. Zrekonstruován byl již tzv. Dům Navštívení, který bude v budoucnu sloužit jako dům pro hosty a nyní je využíván sestrami jako prozatímní útočiště. Dům Navštívení je zde jako symbolická předzvěst podoby celého místa.

S Duhou přijel i hospicový kaplan P. Pavel Rousek a pod širým nebem, respektive pod stromy přilehlého parčíku, odsloužil mši svatou. Poté jedna ze sester ukázala hostům celý areál.

Díky naší návštěvě u karmelitek jsme si více uvědomili, že i v našem uspěchaném světě existuje způsob jak se zastavit a důvod, proč se zastavit. Karmelitky po příchodu do Drast začaly ihned zvelebovat okolní prostředí. Nejenom v budovách a životním prostředí, ale především v lidské duši. A tím jsou hlubokou inspirací pro nás všechny.

Vaše Duha

Více o stavbě nového kláštera zde: https://karmeldrasty.eu/

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.