Podporují nás

Duchovní obnova v Prešově na Slovensku

Ve dnech 19.4.- 22.4. 2018 se uskuteční duchovní obnova pro zdravotníky v Prešově na Slovensku, kterou povede MUDr. Marie Svatošová, P. Pavel Rousek a Jana Sieberová.

Většina lidí v České republice i na Slovensku umírá v nemocnicích. Umírat důstojně by měl člověk všude. Vždy záleží na personálu, který by měl být velmi empatický, ale  to je velké umění. Nesmíme pacienta obelhávat, ale zároveň ho nemůžeme srazit do zoufalství. Je třeba, abychom se kolem trpícího a umírajícího člověka semkli a udělali všechno proto, co mu může pomoci. Obvyklé fráze „všechno bude dobré, musíte být statečný, atd.“, nepomohou. Je třeba velké citlivosti srdce, abychom na otázky, signály, pocity umírajících, dokázali naladit své srdce.

Se zvláštní úctou myslím na všechny pečující, kteří doprovázejí těžce nemocné a umírající pacienty, protože v jejich službě je skryté něco velmi velikého. Láska a úcta k lidskému životu.

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.