Podporují nás

Duchovní obnova pro zdravotníky a ostatní pomáhající profese

Drazí přátelé,

v termínu 21.2.- 24.2. 2019 se společně setkáme s MUDr. Marií Svatošovou a hospicovým kaplanem Mons. Pavlem Rouskem na duchovní obnově pro zdravotníky a ostatní pomáhající profese na Vranově u Brna. 

Exercicie pro zdravotníky v posledních letech mají vzestupnou tendenci v počtu lidí, kteří cítí potřebu odejít na nějaký čas do ticha.  Myslím si, že v dnešní společnosti, která od nás vyžaduje výkonnostní tlak, potřebujeme místo, kde odpočineme a načerpáme. Jsme sužováni tolika problémy, které nás znepokojují.

Člověk se bytostně touží setkat se zdrojem lásky, síly, potřebuje obnovu vnitřních sil. Musí jít k samotnému zdroji – a to je Bůh. Jsme ve své podstatě bytosti duchovní a proto budeme vždy neuspokojeni se vší stvořitelnou skutečností. Máme-li v dnešním světě obstát, máme-li být neustále k dispozici, máme-li být empatičtí, přátelští, mít lásku bez hranic, potřebujeme samotu a ticho.

Opuštěné místo a více mlčení je most, po kterém jdeme k Bohu. Je to pramen, který nás může uschopnit k žití vlastního života a k úkolu, který zde máme.

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.