Druhé výročí posvěcení hospicové kaple

U příležitosti druhého výročí vysvěcení hospicové kaple Panny Marie Bolestné se uskutečnilo v hospici večerní setkání týmu a přátel našeho domácího hospice. Vzácným hostem byl světící biskup královéhradecký, J. Ex. Mons. Josef Kajnek. Setkání začalo mší svatou, celebrovanou panem biskupem, za potřeby hospice a naše pacienty. Příznačné je, že pan biskup má ve svém znaku heslo: „V pokoře sloužit“. Tato mše svatá tak nebyla „pouze“ duchovní záležitostí, ale také určitou připomínkou, čím je a čím není hospicová péče. Hospicová péče není zaměstnáním, ale službou. Hospicová péče není jen zdravotní péče, ale péče a doprovázení celého člověka, se všemi jeho potřebami a bolestmi: fyzickými, psychickými i duchovními.

Následoval přípitek, neformální setkání u občerstvení i následné společné povídání nejen o hospicové péči.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA