Domácí hospicová služba v Hořicích

Asi jenom ten, kdo přišel s hospicovou péčí domácí, či lůžkovou  do styku osobně a bezprostředně, dovede ocenit její  mimořádný přínos. Jde především o posílení  mezilidských vztahů, které se dávají do pořádku často i po desetiletích.

Vnoučata umírajících pacientů nejsou pouze svědky těžkých chvil v rodině, ale procházejí zde skutečně vysokou školou života. A  rodiče, kteří jim dali příklad, mají naději, že nebudou umírat opuštěni.

Hospic není snadná škola. Pro nikoho. Ale každého „absolventa“ vybaví do dalšího života něčím nesmírně cenným, něčím, co by v žádných tlustých knihách nevyčetl.

V hospici si každý nějak více uvědomí především osobní zodpovědnost za svůj život, za jeho naplnění. A to není málo.