14. 09. 2009, 19:56

Domácí hospicová služba v Hořicích

Asi jenom ten, kdo přišel s hospicovou péčí domácí, či lůžkovou  do styku osobně a bezprostředně, dovede ocenit její  mimořádný přínos. Jde především o posílení  mezilidských vztahů, které se dávají do pořádku často i po desetiletích.      Vnoučata umírajících pacientů nejsou pouze svědky těžkých chvil v rodině, ale procházejí zde skutečně vysokou školou života. A  rodiče, kteří jim dali příklad, mají naději, že nebudou umírat opuštěni.      Hospic není snadná škola. Pro nikoho. Ale každého "absolventa" vybaví do dalšího života něčím nesmírně cenným, něčím, co by v žádných tlustých knihách nevyčetl.      V hospici si každý nějak více uvědomí především osobní zodpovědnost za svůj život, za jeho naplnění. A to není málo.