Podporují nás

Domácí hospic

 

Dříve lidé umírali běžně doma, v kruhu svých blízkých. V dnešní době většina umírajících pacientů tráví své poslední dny v nemocnicích, často v samotě a opuštěnosti. Během posledních deseti let vznikají domácí hospice, které jsou schopné rodinám umírajících lidí odborně pomoci.

Hospic nemocnému garantuje, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí, bude respektována jeho lidská důstojnost a v posledních chvílích nebude opuštěn. Pracovní tým domácího hospice je složený z lékařů, zdravotních sester, sociálních pracovníků, duchovních. Má vybavenou půjčovnu kompenzačních pomůcek, které usnadní péči o nemocné v domácím prostředí. Poskytne komplexní péči – zmírnění bolesti, úlevu od obtížných projevů nemoci, psychologickou a duchovní pomoc.

Každý člověk na konci svého života má právo na důstojnou péči. Otázka života a smrti v nás vzbuzuje strach a úzkost. V domácím hospici je možné využít poradnu pracovníků sociální péče, kteří vám poskytnou podstatné informace o domácí hospicové péči.

Umírající lidé potřebují blízkost, soucit, pozornost a čas. Také rodiny, které pečují o své blízké, potřebují podporu, oporu a jistotu, že jejich blízkým bude poskytnuta profesionální a hluboce lidská pomoc.

Důstojná smrt je právem každého člověka.

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.