Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Domácí hospic sv. Kateřiny Sienské, Senice na Hané

Drazí přátelé,

1.2. 2018 zahájil svou činnost Domácí hospic sv. Kateřiny Sienské, který má sídlo v Senici na Hané. Byla jsem pozvána k besedě o problematice domácí hospicové péče pro veřejnost, která se uskutečnila v reprezentačních prostorách MÚ Litovel.

Dva roky uplynuly od první návštěvy žen zakladatelek, které mne oslovily s myšlenkou založit domácí hospic na konferenci v Brně a poté se rozhodly k návštěvě Domácího hospice Duha v Hořicích. Zrození každého díla má svůj čas a nemá smysl realizaci hospice nijak urychlovat. Je potřebné nechat myšlenku posupně zrát a ověřovat si, zda služba, ke které cítíme povolávání, má v místě, kde hospic vznikne, své opodstatnění, ale také zda je to skutečně služba, ke které máme vlastní dispozice.

Jsem vděčná, že doba dvou let poctivých příprav a hledání, prověřila statečnost žen zakladatelek, postupně odpadly pochybnosti, obavy, ale i strach z nepochopení tohoto druhu služby. Myšlenka založení domácího hospice postupně nabývala stále zřetelnějších obrysů, až se stala cílem, který se v únoru 2018 zrealizoval.

Děkuji za tyto tak statečné a obětavé ženy, které se rozhodly sloužit umírajícím právě v tomto kraji.

Mnoho let jsem velmi silně vnímala, že se na Moravě objevují ohniska snah o založení domácích hospiců. Je to třetí domácí hospic, který vznikl mimo stávající struktury a je snaha založit domácí hospice i na dalších místech Moravy. Tato služba probouzí v druhých lidech solidaritu s utrpením umírajících lidí a prokvašuje dobrem místo, kde hospic vydává plody v podobě zcela konkrétní služby.

Děkuji celému týmu za pozvání k vydání svědectví a předání zkušeností z doprovázení. Budeme si nadále nablízku a společně zvládneme všechny obtíže, vyplývající se zajištění domácí hospicové služby.

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.