Dobrý skutek – dar papeži k 80. narozeninám

Papež František oslaví 17. prosince 2016 osmdesáté narozeniny a Iniciativa Exitus pro něj připravuje narozeninový dárek. A co může udělat radost osmdesátiletému zbožnému jezuitovi? Dobrý skutek! Papeži Františkovi bude během prosince předán dárkový šek, kdy jeho jménem bude vybraná částka ve sbírce předána hospicům v Česku.

„Rozhodli jsme se zorganizovat sbírku na domácí i lůžkové hospice v Česku a celou akci spojit s vyjádřením podpory a uznáním současnému papeži Františkovi,“ říká za Iniciativu Exitus Šimon Heller. Tato iniciativa již v roce 2014 v rámci sbírky na hospic v Prachaticích vybrala téměř čtvrt milionu korun.

Iniciativa Exitus spolupracuje s Asociací poskytovatelů hospicové paliativní péče a majitelem transparentního sbírkového účtu je právě asociace samotná. „Garantujeme, že 100 procent darů bude poskytnuto přímo příjemcům, tedy hospicům,“ říká prezident Asociace a ředitel hospice v Prachaticích Robert Huneš.

Každý dárce pak sám určuje, jaký lůžkový nebo domácí hospic podpoří. A to jednoduše zadáním variabilního symbolu. Na transparentním účtu je pak možné zjistit, kdo kolik přispěl. „Domácí hospicová péče je v Česku extrémně podfinancovaná. Důstojná smrt by měla být samozřejmostí pro každého, a proto se snažíme pomoci zařízením, která se o umírající starají,“ dodává Šimon Heller z Iniciativy Exitus.

Přispět na transparentní sbírkový účet může každý. Číslo účtu je 115-3261400217/0100

Variabilní symbol Domácího hospice Duha, o.p.s. je 11.