Podporují nás

Díky za podporu hospicové činnosti…

V Praze dne 21. března 2010

Vážený pane starosto,

dovoluji si Vás oslovit jménem Rotary klubu Praga Ekumena ve věci hospicového občanského sdružení Duha.

Rotary je společenství rozšířené po celém světě, s historií sahající do roku 1905, v jehož principech je napomáhat strádajícím.

Někteří členové našeho klubu se setkali ve svém okolí s umíráním na zhoubná onemocnění a chtěli jsme proto naši pomoc směřovat k právě takto nemocným lidem a jejich rodinám.

Oslovili jsme tedy MUDr. Marii Svatošovou – zakladatelku hospicové péče v České republice. Ta nám doporučila kontaktovat paní Janu Sieberovou z hospicového občanského sdružení Duha – Centrum domácí hospicové péče ve Vašem městě. Paní Sieberová je průkopnicí domácí hospicové péče v České republice.

Paní Sieberová a MUDr. Svatošová přednesly svá sdělení o současném stavu a cílech sdružení Duha na dobročinné akci našeho klubu, jejíž výtěžek byl hospicu věnován.

Přijeli jsme se také do Hořic podívat osobně na budování zázemí hospicu. Paní Sieberová nás vzala do rodiny pacientky umírající na onkologické onemocnění, abychom viděli, jak je možné do posledních chvil života být s pomocí obětavých lidí z hospicu mezi svými blízkými v domácím prostředí.

Velmi si vážíme rozvoje myšlenky domácí hospicové péče. Paní Sieberovou jsme poznali jako obětavého čestného člověka, který je zapálen pro dobrou věc.Připomínáme i to, že místostarosta Hořic a Váš kolega je členem tohoto občanského sdružení.

Naprosto nás pak šokují a znepokojují útoky na toto občanské sdružení, které pramení ze závisti a zloby některých místních občanů.

Rádi bychom do budoucna toto občanské sdružení dále podporovali a přispěli tak alespoň malým dílem tomuto cíli. Vážíme se toho, že takoví obětaví lidé, jako paní Sieberová a MUDr. Svatošová, jsou mezi námi a děkujeme Vám, že získali zázemí právě ve Vašem městě.

Věříme, že Centrum domácí hospicové péče v Hořicích bude vzorem pro ostatní města.

S pozdravem za Rotary klub Praga Ekumena

 

 

Juraj Lajda Marcela Trojánková

prezident klubu

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.