Den otevřených dveří v Centru DHP v Hořicích…

Vážení přátelé,

zveme vás srdečně k návštěvě Centra domácí hospicové péče v Hořicích dne 9.10.2010 od 9 – 17 hodin. Prohlédnete si zdravotnické pomůcky, které jsou určeny našim pacientům do domácího prostředí. Poznáte zdravotníky a dobrovolníky sdružení Duhy.

Těšíme se na vaše případné dotazy, které vám rádi zodpovíme. Domácí hospicová péče není v současné době hrazena žádnou zdravotní pojišťovnou. Tuto skutečnost považujeme jako tristní vůči těm nemocným, kteří si přejí zemřít doma ve svém přirozeném prostředí.

V současné době nejvíce lidí umírá v zařízení LDN a v nemocnicích. Lůžkové hospice, které tady máme – nedokáží pokrýt skutečnou potřebu onkologicky nemocných pacienů. Přitom zemřít doma – je přání většiny těžce nemocných.

K tomu je však nutné zajistit fungující systém poskytováných služeb tohoto druhu. Rozvoj domácí hospicové péče je v ČR stále v plenkách. Ale věříme, že s pomocí všech zainteresovaných orgánů se nám podaří tuto nelehkou situaci do budoucna k dobrému vyřešit.