Podporují nás

Děkuji

Vážený hospicový týme,

společně jsme doprovodili desítky umírajících pacientů a jejich rodin. Když se dívám zpět na všechna ta doprovázení, uvědomuji si, jakou obrovskou výzvu představuje život. Služba umírajícím je láskyplná pozornost věnovaná druhému člověku. Ne proto, že je zdroj výdělku, ne proto, že nám nějaká pojišťovna zaplatí výkon, nýbrž proto, že tento umírající člověk, je člověkem do poslední chvíle a zaslouží si naši lásku a pozornost.

Plody naší společné služby přinášejí užitek nám všem. Zvlášť v rodinách, kde jsou velmi komplikované vztahy, které byly rozorány bolestí, přichází skrze bolest plodnost. Jako země, která vydává úrodu až v době, kdy je rozorána. I naše životy přinesou ovoce jen tehdy, jsou-li otevřeny skrze utrpení.

O víkendu nás opustil náš drahý pacient. V týmu mezi sebou jsme si něžně projevili lásku – slovem, díkem, úsměvem, sms. Po doprovázení jsme si opět blíž. A to je tak krásné! Služba umírajícím se nedá dlouho konat individuálně. Právě společenství láskyplné služby vyhání zlo a doprostřed temnoty nese světlo. Společně se všemi, kteří slouží a modlí se, pomáháme umírajícím objevit novou naději, lásku a odvahu. Naši pacienti odcházejí s vědomím, že jsou milováni.

Naše „malá hořická Duha“ vytváří skutečný prostor služby, který přináší dobro nám všem – zdravým i nemocným.

Moji drazí, chtěla bych vám všem vyjádřit dík, ale marně hledám slova…. Mám vás všechny hluboce ráda a jsem šťastná, že jste, že sloužíte a milujete!

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.