Podporují nás

Děkujeme, Oldo!

Před několika dny nás zastihla velice smutná zpráva o úmrtí našeho souseda a kamaráda Oldy Kady. Není možné ho zde nezmínit. Olda byl jedním z těch, kteří pomáhali Duze na svět a angažoval se jako dobrovolník právě v těch prvních letech, kdy byla třeba každá pomocná ruka. Protože máme z té doby řadu fotografií, hledali jsme nějakou vhodnou, kterou bychom připojili k tomuto textu. Příznačné je, že Duha bude příští měsíc slavit své desáté výročí,
a tak si připomínáme mnoho z těch starých časů. Ať jsme však hledali jak chtěli, zjistili jsme, že vlastně nemáme s Oldou žádnou pořádnou fotografii. Olda totiž, pokud už se objevil někde na fotce, stál pokaždé někde v pozadí. Všude vidíme pouze vzdálenou postavu, rozmazanou tvář nebo otočenou hlavu. Uvědomili jsme si, jak moc to koresponduje s Oldovou povahou, kterou jsme možná za jeho života ani neviděli nebo nevnímali. Olda nechodil na oslavy, přišel však pokaždé, když bylo třeba pomoci. Nenápadný a pokorný, osoba co nepřišla kvůli sebemenší pozornosti. Proto s ním zůstalo jen málo zřetelných fotografií. Přesto na něho nezapomeneme, stejně jako na jeho činy, které šly od srdce… Věříme, že na ně nezapomene ani Pán života a smrti, který si ho povolal k sobě.

Děkujeme, Oldo! 

S Oldou je možné se naposledy rozloučit 4. 2. 2019, ve 13 hodin, v kostele Narození Panny Marie, v Hořicích.

 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.