Podporují nás

Děkujeme

Milí přátelé, ctění hosté úterního setkání s Duhou v Hořicích,

nad Hořicemi vysvitla v úterý odpoledne duha!

Děkujeme Vám za Vaši přítomnost na slavnostním setkání k pěti letému výročí působení Domácího hospice Duha, o.p.s.

Jsme velmi rádi, že jste spolu s námi vytvořili příjemné odpoledne, kdy jsme Vám mohli představit aktivity domácího hospice od jeho založení v roce 2009, podělit se s Vámi o obrazové dokumenty a video příběhy, které píše život, a také o naše plány do budoucna. Byl to jeden dlouhý přítomný okamžik, nebo spíše sled mnoha, kdy jsme z Vašich očí a i následných rozhovorů četli radost, dojetí i pochopení.

Přáli jsme si i Vám, aby společné setkání zprostředkovalo téma péče o člověka v závěru života, domácí hospicovou péči citlivě, s porozuměním. Zároveň, aby to bylo radostné setkání nad tím, že se Duze daří již několik let přicházet do rodin a pomáhat jim, aby mohli být se svými blízkými v závěru jejich života DOMA. Máme dojem, že se obě naše přání, záměr s kterým jsme k setkání přistoupili naplnil. Díky Vám, děkujeme za Vaše přijetí.

Pavel Sieber na setkání povzbudil své kolegy zdravotníky, aby sdělovali pacientům pravdu, z jeho 5 ti leté zkušenosti s umírajícími ji pacienti unesou a při jejím sdělování jim nabídl podporu a pomoc. Marie Svatošová se zamyslela nad otázkou, jak takovou práci lidé z Duhy mohou dělat a jakou zpětnou vazbu jim práce přináší, jak je obohacuje jinak. Jana Sieberová poděkovala za 5 let domácí hospicové služby, která v kraji  neexistovala, otevřela se tak naděje pro těžce nemocné pacienty a jejich rodiny. Eva Henychová byla ve svých písních tématická a připomněla, že ti, kteří odchází jsou stále živí.

Čas od času vás spravíme jak Duha prospívá, co se v jejím životě odehrává a kde jí můžete potkat a podpořit, kdy a kde můžete sdílet příběhy jako v úterý. Bylo nás společně více jak 150, následovaly osobní rozhovory a diskuze, které nás velmi obohatily a podpořily. Děkujeme.

Slavili jsme s Vámi velmi rádi, jsme tu nadále pro vás a cítíme, že i Vy pro nás.

Vaše (hořická) Duha

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.