Dáma české kultury Marie Svatošová

Od roku 2015 předává ministr kultury zvláštní tituly: rytíř, dáma a mecenáš české kultury. Jedná se o ocenění udělované osobám, které se významně podílely na rozvoji duchovní, etických a kulturních hodnot, s ohledem na statečné osobní postoje a životní osudy. Titul Dáma české kultury převzala z rukou ministra Hermanna také MUDr. Marie Svatošová. Stalo se tak na slavnostním udílení této ceny v neděli 26. 2. 2017. MUDr. Marii Svatošovou, která je původní profesí zdravotní sestra, známe především jako zakladatelku hospicového hnutí v ČR a emeritní prezidentku Asociace hospiců. Známe ji i jako spisovatelku. Méně se však už veřejně hovoří i o jejím dalším působení a o tom, co formovalo její názory i celkový pohled na svět. O Marii Svatošové vypráví tato prezentace:

Marie Svatošová