Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Dáma české kultury Marie Svatošová

Od roku 2015 předává ministr kultury zvláštní tituly: rytíř, dáma a mecenáš české kultury. Jedná se o ocenění udělované osobám, které se významně podílely na rozvoji duchovní, etických a kulturních hodnot, s ohledem na statečné osobní postoje a životní osudy. Titul Dáma české kultury převzala z rukou ministra Hermanna také MUDr. Marie Svatošová. Stalo se tak na slavnostním udílení této ceny v neděli 26. 2. 2017. MUDr. Marii Svatošovou, která je původní profesí zdravotní sestra, známe především jako zakladatelku hospicového hnutí v ČR a emeritní prezidentku Asociace hospiců. Známe ji i jako spisovatelku. Méně se však už veřejně hovoří i o jejím dalším působení a o tom, co formovalo její názory i celkový pohled na svět. O Marii Svatošové vypráví tato prezentace:

Marie Svatošová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.