ČRo Hradec Králové natočil reportáž o domácí hospicové péči…

Vážení přátelé, ČRo Hradec Králové natočil dnes reportáž o domácí hospicové péči v tomto regionu.  Toto jsou základní poskytnuté informace  o nás. Na sdružení Duha se od jejího vzniku obrátilo 17 rodin  pacientů, kteří  si přáli trávit poslední chvíle života v domácím prostředí.

1.4.2010 KÚ v Hradci Králové zaregistroval sdružení Duhy jako jediné sdružení v ČR na zdravotní domácí péči pouze pro pacienty v terminálním stádiu onkologického onemocnění.
     VZP neuzavřela s o.s Duha smlouvu o financování hospicové péče.
Klinika onkologie FNHK a její přednosta prof. Petera, člen hořické Duhy hledají společně finanční cesty na platy zdravotníků a snaží se o dostupnost paliativní péče.
     V ČR zemře ročně 30 tisíc lidí na nádorová onemocnění – pouze 2 -3 % jich může využít kvalitní hospicovou péči!
      Síť domácí hospicové péče ve zdravotnickém systému zcela chybí!
Možná to zní paradoxně, ale právě zdraví a ekonomicky činní lidé můžou pro vážně nemocné a umírající mnoho udělat.