Co Světový den pro hospic a paliativní péči znamená?

Světový den pro hospic a paliativní péči je jednotný den pro konání akcí po celém světě, jehož cílem je oslavit a podpořit hospicovou a paliativní péči.

Letos se Světový den pro hospic a paliativní péči koná již pošesté a jeho heslo zní: „Sharing the Care“ – tedy podílení se, sdílení péče.

Řada českých a moravských hospiců se této akce již tradičně účastní – akce našich členů najdete v záložce Kalendář akcí. APHPP podporuje své členy při propagaci jejich akcí.

Jaké jsou cíle Světového dne pro hospic a paliativní péči?

• zvýšit povědomí o potřebách lidí s terminální diagnózou a jejich rodin – v oblasti zdravotní, sociální, praktické, duchovní,
  • vytvářet prostor pro diskusi o těchto tématech,
  • zlepšovat dostupnost hospicové a paliativní péče po celém světě,
  • získat prostředky na podporu a rozvoj hospicové a paliativní péče.

Co se děje při Světovém dni pro hospic a paliativní péči?

Každý rok se Světového dne účastní stovky organizací ve více než 70ti zemích na celém světě a pořádají akce pro veřejnost i odborníky.

Od roku 2005 lze podepsat petici pro podporu hospicové a paliativní péče

Aktivity, které se konaly v roce 2007, nastartovaly model paliativní péče Světové zdravotnické organizace.

Letošní téma dává prostor poděkovat všem, kteří se na péči o naše pacienty podílejí, případně apelovat na ty, kteří by se měli podílet více .