Podporují nás

Centrum DHP s půjčovnou pomůcek…

    Sdružení Duha vybudovalo za rok své činnosti v Hořicích kontaktní místo domácí hospicové péče a půjčovnu zdravotnických pomůcek. Vedl nás k tomuto  kroku jasný nárůst nádorových onemocnění a potřeba paliativní péče.

    Díky vybavení zdravotnickými pomůckami jsme schopni zajistit lůžkový hospicový standard a usnadnit tak péči o nemocného v rodinném prostředí. Sdružení Duhy má v k dnešnímu dni 43 stálých členů.

   V současné době disponujeme s prostředky získanými od jednotlivých dárců. Odeslali jsme žádosti na jednotlivé nadace a granty. Odeslali jsme žádosti všem zdravotním pojišťovnám.

   Cílem sdružení Duhy je vytvoření podmínek  kvality života na jeho konci. Přednosti domácí péče pro nemocného znamenají, že zůstává ve svém a mezi svými. Zůstává to, co ho doma těší, pro zachování důvěry a lidské blízkosti jsou doma lepší předpoklady. Předpokladem krom odborné péče jsou ale dobré rodinné vztahy.

   Pokud prožijete odchod blízkých lidí, připomenete si konečnost vlastního života. Přinutí vás zamýšlet se tímto tématem a často zjistíte, že nejste připraveni. Situace smrti milovaného člověka je vnímána jako hrozná a zatěžkávací zkouška. Každý kdo touto zkouškou prošel, určitě získal něco pozitivního pro sebe…

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.