Podporují nás

Beseda v Kutné Hoře

Dne 28. 7. 2019 se uskutečnila beseda v Kutné Hoře nad tématem – Domácí hospicová péče a její rozvoj v tomto regionu. Děkuji za pozvání a možnost podělení se o zkušenosti.

Domácí hospice se rodí zdola, v srdcích lidí, kteří cítí povolání do služby umírajícím lidem. Většinou mají za sebou osobní zkušenost se smrtí, nebo jsou svědky nedůstojné péče o umírající v nemocnicích. Je dobré, aby toto povolání prověřil čas. Zároveň je třeba v určité době udělat rozhodnutí a krok nezbytný ke zbudování organizace. Jakmile se dávají lidé dohromady, diskutují, hledají cesty, společně se modlí, vstupují do reality umírajících, poznávají, že Česká republika potřebuje hustou síť domácích hospiců, která přirozeně doplní sít hospiců lůžkových.

Přeji obyvatelů města Kutná Hora dostupnost tohoto druhu služby, přeji si, aby lidé na konci života mohli umírat doma, obklopeni láskou svých blízkých a doprovázeni týmy skutečných profesionálů.

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.