Podporují nás

Beseda v Humpolci

Zástupci Domácího hospice Duha z Hořic přijali pozvání do Humpolce s cílem přinést myšlenku dobrého umírání do tohoto regionu a podělili se o své konkrétní zkušenosti s hospicovou péčí. V následné diskusi zaznělo velice bolestné svědectví budoucí zdravotní sestřičky, která se v nemocnicích při praktické výuce setkává s neošetřenou krutou fyzickou bolestí právě u umírajících pacientů.

Žijeme v době, kdy nikdo z nás nemusí fyzicky trpět! Je potřebné začít využívat všech paliativních postupů v praxi a nemít falešně obavy z podávání opiátů!

Etický kodex České lékařské komory důsledně vyzývá lékaře, aby u nevyléčitelně nemocných a umírajících účinně tišili bolest, šetřili lidskou důstojnost a mírnili utrpení.

Z deklarace Světové lékařské asociace: Pacient má právo zemřít v důstojnosti.
To samé deklaruje Rada Evropy z roku 1999 – O ochraně lidských práv a důstojnosti nevyléčitelně nemocných a umírajících – tzv. „Charta práv umírajících“.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.