Podporují nás

Uskutečnila se vernisáž výstavy Škola Michael for Mamma HELP

Spolu se zasedáním hořického zastupitelstva proběhla v pondělí 23. dubna ve foyer Divadelního sálu na radnici vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu. Autory jsou studenti školy Michael, kteří je vytvořili pro sdružení Mamma Help, z. s., jež dlouhodobě pomáhá ženám s tímto onemocněním.


„Naším posláním je poskytovat odbornou péči pacientkám a pomoci při řešení jejich osobních problémů, které tuto nemoc doprovázejí. Některé naše pracovnice mají vlastní zkušenost s nádorovým onemocněním, jejich pomoc je tudíž bezprostřední, lidská,“ nastínila výčet odborné činnosti Mamma Help Centra jeho koordinátorka Jana Smetanová z Hradce Králové.

Během vernisáže promluvila také Jana Sieberová, zakladatelka hořického hospice Duha, který výstavu spoluinicioval. Kromě prevence zmínila i důležitost vzniku dalších pětadvaceti hospiců v ČR, které inspirovalo založení toho hořického. „Pro pacienty je v případě onkologických onemocnění  velmi důležitá důvěra v pomoc našich pracovníků, nemoc si nevybírá podle věku, naším nejmladším je i dvouletý pacient,“ vysvětlila přítomným potřebnost hospicových zařízení Jana Sieberová.

Během vernisáže vystoupily studentky kytarového a flétnového souboru ZUŠ Hořice, jejichž tklivé melodie umocnily důstojnost a vážnost problematiky nádorových onemocnění. Výstava je pro veřejnost zdarma k vidění během otevíracích hodin úřadu do 18. května.

Příprava výstavy

Žádná vernisáž by se neobešla bez malého občerstvení…

…a informačních materiálů

Nádherné melodie kytaristek ZUŠ Hořice

Jana Sieberová s Ing. Janou Smetanovou, koordinátorkou centra Mamma HELP v Hradci Králové.

Jana si prohlíží výstavu

Promluva za Domácí hospic Duha

Závěrečný přípitek na zdraví na závěr

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.