Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Uskutečnila se vernisáž výstavy Škola Michael for Mamma HELP

Spolu se zasedáním hořického zastupitelstva proběhla v pondělí 23. dubna ve foyer Divadelního sálu na radnici vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu. Autory jsou studenti školy Michael, kteří je vytvořili pro sdružení Mamma Help, z. s., jež dlouhodobě pomáhá ženám s tímto onemocněním.


„Naším posláním je poskytovat odbornou péči pacientkám a pomoci při řešení jejich osobních problémů, které tuto nemoc doprovázejí. Některé naše pracovnice mají vlastní zkušenost s nádorovým onemocněním, jejich pomoc je tudíž bezprostřední, lidská,“ nastínila výčet odborné činnosti Mamma Help Centra jeho koordinátorka Jana Smetanová z Hradce Králové.

Během vernisáže promluvila také Jana Sieberová, zakladatelka hořického hospice Duha, který výstavu spoluinicioval. Kromě prevence zmínila i důležitost vzniku dalších pětadvaceti hospiců v ČR, které inspirovalo založení toho hořického. „Pro pacienty je v případě onkologických onemocnění  velmi důležitá důvěra v pomoc našich pracovníků, nemoc si nevybírá podle věku, naším nejmladším je i dvouletý pacient,“ vysvětlila přítomným potřebnost hospicových zařízení Jana Sieberová.

Během vernisáže vystoupily studentky kytarového a flétnového souboru ZUŠ Hořice, jejichž tklivé melodie umocnily důstojnost a vážnost problematiky nádorových onemocnění. Výstava je pro veřejnost zdarma k vidění během otevíracích hodin úřadu do 18. května.

Příprava výstavy

Žádná vernisáž by se neobešla bez malého občerstvení…

…a informačních materiálů

Nádherné melodie kytaristek ZUŠ Hořice

Jana Sieberová s Ing. Janou Smetanovou, koordinátorkou centra Mamma HELP v Hradci Králové.

Jana si prohlíží výstavu

Promluva za Domácí hospic Duha

Závěrečný přípitek na zdraví na závěr

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.